Siirry suoraan sisältöön

Syyskausi 2022

Kevään 2023 aikataulut julkaistaan marraskuun aikana!

Löydä harrastus koko perheelle tai lapselle. Ryhmät jaoteltu seuraavin värein:

Perheliikunta

Ryhmät ilman aikuista

Vauva- ja perheuinnit

Uimakoulut

SYYSKAUSI 2022:

MAANANTAI

Caribia 22.8-5.12

09.30-10.00 SwimBabySwim uudet uimarit 3-12kk /täynnä

10.00-10.30 SwimBabySwim 6-18kk jatkoryhmä /täynnä

10.30-11.00 SwimBabySwim uudet uimarit 3-12kk /täynnä

Tarmon talo, Raunistula 29.8-21.11 (12krt)

09.45-10.25 GoKidsGo 1,5-4v /2 paikkaa

10.30-11.10 GoBabyGo 3-8kk /1 paikkaa

11.15-11.55 GoBabyGo 7-13kk /1 paikkaa

Rieskalähteen koulu, kurssi (4krt) 19.9-10.10

16.30-17.10 Vauvasirkus 4-13kk /1paikka

17.15-17.55 Taaperosirkus 1-2v /täynnä

18.00-18.40 Naperosirkus 2-4v /täynnä

Karjala talo, Kähäri 29.8-21.11 (12krt, aikuinen mukana)

16.45-17.25 Taaperomuskari 1-2v /täynnä

17.30-18.10 Naperomuskari 2-4v /täynnä

18.15-18.55 Perhemuskari 1-5v /täynnä

KVPS Katariinakoti, Katariinanlaakso 15.8-12.12

16.15-16.45 TurtleSwim 3-6v /täynnä

16.45-17.25 Alkeisuimakoulu A /täynnä

17.30-18.10 Alkeisuimakoulu B /täynnä

18.15-18.55 Tekniikkauimakoulu /täynnä

19.00-19.40 Jatkouimakoulu /täynnä

TIISTAI

Caribia 23.8-6.12

09.00-09.30 SwimBabySwim 6-18kk jatkoryhmä /täynnä

09.30-10.00 Vesipeuhu 1,5-3v /täynnä

10.00-10.30 SwimBabySwim uudet uimarit 3-12kk /täynnä

KVPS Katariinakoti, Katariinanlaakso 16.8-13.12

16.15-16.45 SwimBabySwim 1-2v jatkoryhmä /täynnä

16.45-17.15 Vesipeuhu 2-3v /täynnä

17.15-17.45 Vesipeuhu 3-5v /täynnä

17.45-18.15 Perheuinti  6kk-5v /täynnä

18.15-18.45 Perheuimakoulu n.4-6v /täynnä

Piiparinpolun koulu, Runosmäki 30.8-22.11 (12krt)

16.45-17.25 Naperopalloilu 2-4v /täynnä

17.30-18.10 Naperopalloilu 2-4v /täynnä

KESKIVIIKKO

Caribia 24.8-7.12

11.30-12.00 SwimBabySwim uudet uimarit 3-12kk /täynnä

12.00-12.30 SwimBabySwim 5-13kk jatkoryhmä /täynnä

12.30-13.00 SwimBabySwim 1-2v jatkoryhmä /täynnä

Tarmon Talo, Raunistula 31.8-23.11 (12krt)

15.45-16.25 GoBabyGo 3-12kk /1 paikka

16.30-17.10 GoKidsGo 1,5-3v /täynnä

17.15-17.55 GoKidsGo 3-5v /täynnä

18.00-18.40 GoKidsGo 1,5-5v /täynnä

KVPS Katariinakoti, Katariinanlaakso 17.8-14.12

16.15-16.45 Startti -uimakoulu 4-7v /täynnä

16.45-17.25 Alkeisuimakoulu B /täynnä

17.30-18.10 Alkeisuimakoulu B /täynnä

18.15-18.55 Jatkouimakoulu /täynnä

19.00-19.40 Tekniikkauimakoulu /täynnä

TORSTAI

Caribia 25.8-8.12

09.30-10.00 SwimBabySwim uudet uimarit 3-12kk /täynnä

10.00-10.30 Vesipeuhu 2-5v /1 paikka

10.30-11.00 SwimBabySwim 6-18kk jatkoryhmä /täynnä

11.00-11.30 SwimBabySwim 6-18kk jatkoryhmä /täynnä

11.30-12.00 SwimBabySwim uudet uimarit, 27.10-8.12 (7krt) /täynnä

12.00-12.30 SwimBabySwim uudet uimarit, 27.10-8.12 (7krt) /täynnä

KVPS Katariinakoti, Katariinanlaakso 18.8-15.12

16.15-16.45 SwimBabySwim 6-18kk jatkoryhmä /täynnä

16.45-17.15 Vesipeuhu 1,5-3v /täynnä

17.15-17.45 Perheuinti 3kk-5v /täynnä

17.45-18.15 SwimBabySwim uudet uimarit 3-12kk /täynnä

18.15-18.45 Uidaan yhdessä -uimakoulu 4-9v /täynnä

18.50-19.30 Alkeisuimakoulu A /täynnä

Pääskyvuoren koulu, yläsali 25.8-27.10 (9krt)

16.45-17.25 TemppuTenavat 2-4v (aikuinen mukana) /täynnä

17.30-18.10 Satujumppa 3-5v (ilman aikuista) /täynnä

18.15-18.55 NinjaKids 4-8v (ilman aikuista) /täynnä

Pääskyvuoren koulu, yläsali

Kurssi 3.11-1.12 (5krt, aikuinen mukana)

16.30-17.10 Naperojumppa 1,5-3v /täynnä

17.15-17.55 Naperojumppa 2-4v /täynnä

Tarmon Talo, Raunistula 1.9-24.11 (12krt)

16.45-17.25 TanssiMuskari 2-4v /täynnä

17.30-18.10 TanssiMuskari 2-4v /täynnä

18.15-18.55 TanssiMuskari 4-7v /täynnä

PERJANTAI

Beat tanssistudio, Kuninkoja Raisio 2.9-25.11 (12krt)

10.00-10.40 GoKidsGo 1,5-4v /2 paikkaa

10.45-11.25 GoBabyGo 3-12kk /täynnä

Caribia 26.8-9.12

14.00-14.30 SwimBabySwim uudet uimarit 3-12kk /täynnä

14.30-15.00 Vesipeuhu 1-3v /täynnä

15.00-15.30 Perheuinti 6kk-5v /täynnä

15.30-16.00 Vesipeuhu 3-5v /täynnä

KVPS Katariinakoti, Katariinanlaakso 19.8-16.12

16.15-16.45 SwimBabySwim uudet uimarit 3-12kk /täynnä

16.45-17.15 SwimBabySwim 6-18kk jatkoryhmä /täynnä

17.15-17.45 Vesipeuhu 2-4v /täynnä

17.45-18.15 Uidaan yhdessä -uimakoulu 4-9v /täynnä

18.15-18.45 Uidaan yhdessä -uimakoulu 4-9v /täynnä

18.50-19.30 Alkeisuimakoulu A /täynnä

Kähärin koulu 2.9-25.11 (12krt, ilman aikuista)

16.25-16.55 Disney -dance 3-6v /täynnä

17.00-17.40 Temppujumppa & tanssi 4-7v /1paikka

17.45-18.25 Satubaletti 3-6v /täynnä

18.30-19.00 Disney -dance 4-7v /1 paikka

LAUANTAI

Verkahovi, Turku (vesi 28c) 17.9-26.11 /10krt 

10.15-10.45 Perheuimakoulu 4-9v /B (jatko) /täynnä

10.45-11.15 Vesipeuhu 3-6v /täynnä

11.15-11.45 Perheuimakoulu 4-9v /A (startti) /täynnä

11.45-12.15 Perheuimakoulu 4-9v /B (jatko) /täynnä

12.15-12.45 Perheuimakoulu 4-9v /A (startti) /täynnä

12.45-13.15 Vesipeuhu 3-6v /täynnä

KVPS Katariinakoti, Katariinanlaakso 8.10-17.12 /10krt

10.15-10.55 Alkeisuimakoulu A /täynnä

11.00-11.40 Alkeisuimakoulu B /täynnä

11.45-12.25 Alkeisuimakoulu A /täynnä

SUNNUNTAI

Kähärin koulu 4.9-27.11 (12krt, ilman aikuista)

16.30-17.10 Supersankarit 3-5v /täynnä

17.15-17.55 Prinsessajumppa 3-6v /täynnä

18.00-18.40 Supersankarit 3-6v /täynnä

GoBabyGo Finland

Hanna Kiuru

liikutaanilosta@outlook.com

p. 044 988 3314