Käyttämäsi selain on vanhentunut. Suosittelemme, että päivität selaimesi ensin uusimpaan mahdolliseen versioon.

  

 "Sano se minulle, niin unohdan sen.

Näytä se minulle, niin muistan sen.

Anna minun tehdä se, niin osaan sen"

kiinalainen sananlasku

  

 

 liikutaanilosta@outlook.com

p. 044 988 3314

 

Nyt myös instassa! @gobabygofin

 

YHTEISTYÖSSÄ:

 

Aikataulut

Ilmoittautumiset kevätkauden 2022 ryhmiin on nyt avoinna!

Kauden aikatauluihin tehdään vielä muutoksia kysynnän mukaan.

 

https://liikutaanilosta.fi/ilmoittautuminen-ja-hinnasto

Varaa lapselle takuulla liikuttava joululahja, josta on iloa vielä pitkäksi aikaa! Muistaa voi myös lahjakortilla :)

MAANANTAI

Tarmon talo, Raunistula 24.1-25.4

09.45-10.25 GoKidsGo 1,5-4v

10.30-11.10 GoBabyGo 7-13kk

11.15-11.55 GoBabyGo 3-8kk

 

KVPS Katariinakoti, Katariinanlaakso 10.1-16.5

16.15-16.45 TurtleSwim 3-6v

16.45-17.25 Alkeisuimakoulu A

17.30-18.10 Alkeisuimakoulu B

18.15-18.55 Tekniikkauimakoulu

19.00-19.40 Jatkouimakoulu 

 

 

TIISTAI

Caribia 18.1-10.5

09.00-09.30 SwimBabySwim jatkoryhmä 9-18kk

09.30-10.00 Vesipeuhu 1,5-3v

10.00-10.30 SwimBabySwim uudet uimarit 3-12kk

KVPS Katariinakoti, Katariinanlaakso 11.1-17.5

16.15-16.45 SwimBabySwim jatkoryhmä 10-24kk

16.45-17.15 Vesipeuhu 2-4v 

17.15-17.45 Vesipeuhu 3-5v 

17.45-18.15 Perheuinti  6kk-5v

18.15-18.45 Perheuimakoulu/Vesipeuhu 3-6v

 

Piiparinpolun yksikön koulu, Runosmäki (ilman aikuista) 25.1-19.4

16.45-17.25 TemppuTanssi 4-7v

17.30-18.10 MiniFutis 4-7v 

18.15-18.45 Disney -dance 3-6v

 

 

KESKIVIIKKO

Caribia 19.1-11.5

11.30-12.00 SwimBabySwim uudet uimarit 3-12kk

12.00-12.30 SwimBabySwim jatkoryhmä 6-18kk

12.30-13.00 SwimBabySwim jatkoryhmä 6-18kk

 

Tarmon talo, Raunistula 26.1-27.4

15.45-16.25 GoBabyGo 3-12kk

16.30-17.10 GoKidsGo 1,5-3v 

17.15-17.55 GoKidsGo 3-5v 

18.00-18.40 GoKidsGo 1,5-5v 

 

KVPS Katariinakoti, Katariinanlaakso 12.1-18.5

16.15-16.45 Startti -uimakoulu 4-7v

16.45-17.25 Alkeisuimakoulu B

17.30-18.10 Alkeisuimakoulu B

18.15-18.55 Jatkouimakoulu

19.00-19.40 Tekniikkauimakoulu

 

Teräsrautelan koulu (ilman aikuista) 26.1-27.4

16.25-16.55 Disney -dance 3-6v

17.00-17.40 Satubaletti 4-7v

17.45-18.25 Temppujumppa 5-8v

Rieskalähteen koulu (5krt, aikuinen mukana) 4.5-1.6

16.30-17.10 Naperojumppa 1,5-3v

17.15-17.55 Naperojumppa 2-3v

18.00-18.40 Naperojumppa 3-5v

 

TORSTAI

Caribia 20.1-12.5

09.30-10.00 SwimBabySwim uudet uimarit

10.00-10.30 Vesipeuhu 2-5v 

10.30-11.00 SwimBabySwim jatkoryhmä 6-18kk

11.30-12.00 SwimBabySwim jatkoryhmä 6-18kk

12.00-12.30 SwimBabySwim uudet uimarit, 24.3 alk. (7krt)

12.30-13.00 SwimBabySwim uudet uimarit, 24.3 alk. (7krt)

 

KVPS Katariinakoti, Katariinanlaakso 13.1-19.5

16.15-16.45 SwimBabySwim jatkoryhmä 9-18kk

16.45-17.15 Vesipeuhu 1,5-3v 

17.15-17.45 Perheuinti 3kk-5v 

17.45-18.15 SwimBabySwim uudet uimarit 3-12kk

18.15-18.45 Uidaan yhdessä -uimakoulu 4-9v 

18.50-19.30 Alkeisuimakoulu A

 

PERJANTAI

Caribia 21.1-13.5

14.00-14.30 SwimBabySwim uudet uimarit 3-12kk

14.30-15.00 Vesipeuhu 1-3v

15.00-15.30 Perheuinti 6kk-5v 

15.30-16.00 Vesipeuhu n.3-5v

 

KVPS Katariinakoti, Katariinanlaakso 14.1-20.5

16.15-16.45 SwimBabySwim uudet uimarit 3-12kk

16.45-17.15 SwimBabySwim jatkoryhmä 6-18kk

17.15-17.45 Vesipeuhu 2-4v 

17.45-18.15 Uidaan yhdessä -uimakoulu 4-9v 

18.15-18.45 Uidaan yhdessä -uimakoulu 4-9v

18.50-19.30 Alkeisuimakoulu A

 

Rieskalähteen koulu 28.1-29.4

17.00-17.40 Naperopalloilu 2-5v

17.45-18.25 TemppuTenavat 2-5v

18.30-19.10 NinjaKids 4-8v (ilman aikuista)

Kähärin koulu (ilman aikuista) 28.1-29.4

16.25-16.55 Disney -dance 3-5v

17.00-17.40 Voimistelukoulu 5-8v

17.45-18.25 Satubaletti 3-5v

18.30-19.00 Disney -dance 4-7v

 

LAUANTAI

Verkahovi, Turku (vesi 28c) 5.2-30.4 /11krt

10.15-10.45 Uidaan yhdessä -uimakoulu 4-9v 

10.45-11.15 Vesipeuhu 3-6v

11.15-11.45 Uidaan yhdessä -uimakoulu 4-9v 

11.45-12.15 Uidaan yhdessä -uimakoulu 4-9v

12.15-12.45 Uidaan yhdessä -uimakoulu 4-9v

12.45-13.15 Vesipeuhu 3-6v

SUNNUNTAI

Pääskyvuoren koulu, yläsali 30.1-1.5

10.00-10.40 Naperotanssi 2-4v

10.45-11.25 Prinsessajumppa 3-6v (ilman aikuista)

11.30-12.10 Naperotanssi 2-4v

 

Teräsrautelan koulu (6krt) 6.3-10.4

10.00-10.50 GoMamaGo -raskausajan jumppa

11.00-11.50 GoMamaGo -synnyttäneiden jumppa

 

Teräsrautelan koulu (4krt)

Kurssit: 30.1-27.2, 6.3-27.3, 3.4-24.4

16.15-16.55 Vauvasirkus 4-10kk

17.00-17.40 Vauvasirkus 9-18kk

17.45-18.25 Naperosirkus 1,5-3v

 

Kähärin koulu (5krt, aikuinen mukana)

30.1-6.3 tai 13.3-10.4

16.30-17.10 Naperojumppa 1,5-3v

17.15-17.55 Naperojumppa 1,5-3v

18.00-18.40 Naperojumppa 3-5v

 

 

Syyskausi 2021

MAANANTAI

Tarmon talo, Raunistula 6.9-29.11

09.45-10.25 GoKidsGo 1,5-4v /Täynnä

10.30-11.10 GoBabyGo 7-13kk /Täynnä

11.15-11.55 GoBabyGo 3-8kk /Täynnä

 

Tarmon talo, Raunistula 18.10-15.11 (5krt, aikuinen mukana)

15.45-16.25 Naperojumppa 1,5-3v /Täynnä

16.30-17.10 Naperojumppa 1,5-3v /Täynnä

17.15-17.55 Naperojumppa n.3-5v /Tilaa

18.00-18.40 Naperojumppa n.3-5v /Täynnä

 

KVPS Katariinakoti, Katariinanlaakso 16.8-13.12

16.15-16.45 TurtleSwim 3-6v /Täynnä

16.45-17.25 Alkeisuimakoulu B /Täynnä

17.30-18.10 Alkeisuimakoulu B /Täynnä

18.15-18.55 Alkeisuimakoulu A /Täynnä

19.00-19.40 Jatkouimakoulu /Täynnä

 

TIISTAI

Caribia 24.8-7.12

09.00-09.30 SwimBabySwim jatkoryhmä A /Täynnä

09.30-10.00 SwimBabySwim jatkoryhmä B /Täynnä

10.00-10.30 SwimBabySwim jatkoryhmä A /Täynnä

 

KVPS Katariinakoti, Katariinanlaakso 17.8-14.12

16.15-16.45 SwimBabySwim jatkoryhmä A /Täynnä

16.45-17.15 Vesipeuhu 1,5-3v /Täynnä

17.15-17.45 Vesipeuhu 3-5v /Täynnä

17.45-18.15 Perheuinti  6kk-5v /Täynnä

18.15-18.45 Perheuimakoulu/Vesipeuhu 3-6v /Täynnä

 

Piiparinpolun yksikön koulu, Runosmäki 14.9-7.12 (ilman aikuista)

16.45-17.25 Tempputanssi 4-7v /Täynnä

17.30-18.10 MiniFutis 4-7v /Täynnä


KESKIVIIKKO

Caribia 25.8-8.12

11.30-12.00 SwimBabySwim uudet uimarit /Täynnä

12.00-12.30 SwimBabySwim uudet uimarit /Täynnä

12.30-13.00 SwimBabySwim uudet uimarit, 20.10 alk. /Täynnä

 

Tarmon talo, Raunistula 8.9-1.12

15.45-16.25 GoBabyGo 3-12kk /Täynnä

16.30-17.10 GoKidsGo 1,5-3v /Täynnä

17.15-17.55 GoKidsGo 3-5v /Täynnä

18.00-18.40 GoKidsGo 1,5-6v /Täynnä

KVPS Katariinakoti, Katariinanlaakso 18.8-15.12

16.15-16.45 Startti -uimakoulu 4-7v /Täynnä

16.45-17.25 Alkeisuimakoulu A /Täynnä

17.30-18.10 Alkeisuimakoulu A /Täynnä

18.15-18.55 Alkeisuimakoulu B /Täynnä

19.00-19.40 Tekniikkauimakoulu /Täynnä

 

Puolalanmäen koulu (ilman aikuista) 29.9-15.12

17.00-17.45 Satubaletti 3-5v /Tilaa

17.50-18.20 Disney -dance 3-4v /2paikkaa

18.25-18.55 Disney -dance 4-7v /Täynnä

 

TORSTAI

Caribia 26.8-9.12

09.30-10.00 SwimBabySwim uudet uimarit /Täynnä

10.00-10.30 Vesipeuhu 2-5v /Täynnä

10.30-11.00 SwimBabySwim jatkoryhmä A /Täynnä

11.30-12.00 SwimBabySwim uudet uimarit, 21.10 alk. /Täynnä

12.00-12.30 SwimBabySwim uudet uimarit, 21.10 alk. /Täynnä

12.30-13.00 SwimBabySwim uudet uimarit, 21.10 alk. /Täynnä

 

Pääskyvuoren koulun yläsali 4.11-2.12 (5krt, aikuinen mukana)

16.30-17.10 Naperojumppa 1,5-3v /Täynnä

17.15-17.55 Naperojumppa n.3-5v /Täynnä

Teräsrautelan nuorisotalo: 7.10-28.10

(4krt/kurssi)

16.15-16.55 Vauvasirkus 4-9kk /Täynnä

17.00-17.40 Vauvasirkus 9-18kk /Täynnä

17.45-18.25 Naperosirkus 1,5-3v /Täynnä

 

KVPS Epitihian allas, Katariinanlaakso 19.8-16.12

16.15-16.45 SwimBabySwim uudet uimarit /Täynnä

16.45-17.15 Vesipeuhu 2-4v /Täynnä

17.15-17.45 Perheuinti 3kk-5v /Täynnä

17.45-18.15 SwimBabySwim uudet uimarit /Täynnä

18.15-18.45 Uidaan yhdessä -uimakoulu 4-9v /Täynnä

18.45-19.15 Uidaan yhdessä -uimakoulu 4-9v /Täynnä

 

PERJANTAI

Caribia 27.8-10.12

14.00-14.30 SwimBabySwim uudet uimarit /Täynnä

14.30-15.00 SwimBabySwim 1-2v /Täynnä

15.00-15.30 Perheuinti 6kk-5v /Täynnä

15.30-16.00 Perheuinti 1-5v /Täynnä

 

KVPS Epitihian allas, Katariinanlaakso 20.8-17.12

16.15-16.45 Perheuinti 3kk-5v /1paikka

16.45-17.15 SwimBabySwim jatkoryhmä A /Täynnä

17.15-17.45 Alkeisuimakoulu A /Täynnä

17.45-18.15 Alkeisuimakoulu A /Täynnä

18.15-18.45 Vesipeuhu 3-5v /Täynnä

18.45-19.15 Uidaan yhdessä -uimakoulu 4-9v /Täynnä

 

Rieskalähteen koulu 10.9-3.12

17.00-17.40 Naperopalloilu 2-5v /Täynnä

17.45-18.25 TemppuTenavat 2-5v /Täynnä

18.30-19.10 NinjaKids 4-8v /Täynnä

 

LAUANTAI

Verkahovi, Turku (vesi 28c) 11.9-20.11

10.15-10.45 Uidaan yhdessä -uimakoulu 4-9v /Täynnä

10.45-11.15 Vesipeuhu 3-6v /Täynnä

11.15-11.45 Uidaan yhdessä -uimakoulu 4-9v /Täynnä

11.45-12.15 Vesipeuhu 3-6v /Täynnä

12.15-12.45 Uidaan yhdessä -uimakoulu 4-9v /Täynnä

12.45-13.15 Vesipeuhu 3-6v /Täynnä

 

SUNNUNTAI

Pääskyvuoren koulu, yläsali 12.9-5.12

10.00-10.40 Naperotanssi 2-4v /Täynnä

10.45-11.25 Prinsessajumppa 3-6v (ilman aikuista) /Täynnä

11.30-12.10 Naperotanssi 2-4v /Täynnä

 

Teräsrautelan koulu 12.9-5.12 (ilman aikuista)

16.25-16.55 Disney -dance 3-4v /1paikka

17.00-17.40 Satubaletti 3-5v /Täynnä

17.45-18.25 Tanssi&Akro 4-7v /Täynnä

18.30-19.00 Disney -dance 4-7v /1paikkaa

 

 

Kaikkien ryhmien ohjaajat ovat ammattitaitoisia aikuisia!