Siirry suoraan sisältöön

Aikataulut

Ilmoittautumiset kesän ryhmiin on nyt käynnissä!

Löydä harrastus koko perheelle tai lapselle, ryhmät jaoteltu seuraavin värein:

Perheliikunta

Ryhmät ilman aikuista

Vauva- ja perheuinnit

Uimakoulut (ilman aikuista)

Kesäkausi 2024

Toukokuussa alkavat ryhmät

KATARIINAKOTI 2krt/vko MA+KE 27.5-19.6 (yht.8krt)

16.30-17.10 Alkeisuimakoulu A

17.15-17.55 Alkeisuimakoulu B

18.00-18.40 Alkeisuimakoulu A

18.45-19.25 Jatko/tekniikkauimakoulu

CARIBIA MAANANTAI 27.5-1.7 (6krt)

16.30-17.00 SwimBabySwim jatkoryhmä 5-16kk

17.00-17.30 SwimBabySwim uudet uimarit 3-12kk

17.30-18.00 Sisarusuinti 3kk-4v

18.00-18.30 Vesipeuhu 1-2v

18.30-19.00 Vesipeuhu 2-4v

KATARIINAKOTI 2krt/vko TI+TO 28.5-20.6 (yht.8krt)

17.00-17.30 Vesipeuhu 2-4v

17.30-18.00 Vesipeuhu 3-5v

18.00-18.30 Uidaan yhdessä -uimakoulu 4-9v

18.30-19.00 Uidaan yhdessä -uimakoulu 4-9v

Kesäkuussa alkavat ryhmät

TARMON TALO TIISTAI 4.6-25.6 (4krt)

15.15-15.55 Vauvasirkus 4-14kk (ei kävelevät)                  

16.00-16.40 Taaperosirkus 1-2v (kävelytaitoiset)

16.45-17.25 Naperosirkus 2-4v

17.30-18.10 Perhesirkus 4kk-5v

CARIBIA KESKIVIIKKO 5.6-10.7 (6krt)

16.30-17.00 SwimBabySwim uudet uimarit 3-12kk

17.00-17.30 SwimBabySwim jatkoryhmä 5-16kk

17.30-18.00 Vesipeuhu 1,5-3v

18.00-18.30 Sisarusuinti 3kk-6v

CARIBIA TORSTAI 6.6-11.7 (6krt)

09.30-10.00 SwimBabySwim jatkoryhmä 5-16kk

10.00-10.30 Vesipeuhu 1,5-3v

10.30-11.00 Sisarusuinti 3kk-6v

11.00-11.30 SwimBabySwim uudet uimarit 3-12kk

 VASARAMÄEN KOULU TORSTAI 6.6-27.6 (4krt)

16.45-17.25 Aikuinen+lapsi Breikki 3-6v

17.30-18.10 Aikuinen+lapsi Breikki 7-11v

18.15-18.55 NinjaKids 4-7v (ilman aikuista)

TARMON TALO TORSTAI 6.6-27.6 (4krt)

16.00-16.40 Naperojumppa 1,5-3v

16.45-17.25 Naperotanssi 2-5v

17.30-18.10 Disney -dance 3-5v (ilman aikuista)

18.15-18.55 Disney -dance 3-6v (ilman aikuista)

ESIKKO 2krt/vko MA+KE 10.6-26.6 (yht.6krt)

16.30-17.00 Uidaan yhdessä -uimakoulu 4-9v

17.00-17.30 Uidaan yhdessä -uimakoulu 4-9v

17.30-18.00 Vesipeuhu 3-5v

18.00-18.30 Uidaan yhdessä -uimakoulu 4-9v

18.30-19.00 Koululaisen alkeisuimakoulu

19.00-19.30 Koululaisen jatkouimakoulu

ESIKKO 2krt/vko TI+TO 11.6-27.6 (yht.6krt)

16.30-17.00 Alkeisuimakoulu A

17.00-17.30 Alkeisuimakoulu B

17.30-18.00 Jatkouimakoulu

18.00-18.30 Alkeisuimakoulu A

18.30-19.00 Alkeisuimakoulu B

19.00-19.30 Kysynnän mukaan

CARIBIA TIISTAI 25.6-30.7 (6krt)

17.00-17.30 SwimBabySwim jatkoryhmä 5-16kk

17.30-18.00 Vesipeuhu 3-5v

18.00-18.30 Sisarusuinti 3kk-5v

18.30-19.00 SwimBabySwim uudet uimarit 3-12kk

CARIBIA TORSTAI 27.6-1.8 (6krt)

17.00-17.30 Vesipeuhu 1,5-3v

17.30-18.00 SwimBabySwim uudet uimarit 3-12kk

18.00-18.30 Sisarusuinti 3kk-4v

18.30-19.00 Vesipeuhu 3-6v

Heinäkuussa alkavat ryhmät

TARMON TALO TORSTAI 4.7-25.7 (4krt)

16.00-16.40 Aikuinen-vauvatanssi 4-18kk

16.45-17.25 Naperotanssi 2-5v

17.30-18.10 Naperojumppa 1,5-3v

18.15-18.55 Temppujumppa 4-7v (ilman aikuista)

KUUVUORENKENTTÄ 2krt/vko MA+TO 8.7-18.7 (4krt)

09.45-10.25 Liikunta- ja pallokoulu 2-4v

10.30-11.10 Liikunta- ja pallokoulu 4-7v

11.15-11.55 Liikunta- ja pallokoulu 2-6v

ESIKKO 2krt/vko MA+KE 8.7-24.7 (yht.6krt)

16.30-17.00 Uidaan yhdessä -uimakoulu 4-9v

17.00-17.30 Uidaan yhdessä -uimakoulu 4-9v

17.30-18.00 Vesipeuhu 3-5v

18.00-18.30 Uidaan yhdessä -uimakoulu 4-9v

18.30-19.00 Koululaisen alkeisuimakoulu

19.00-19.30 Koululaisen jatkouimakoulu

ESIKKO 2krt/vko TI+TO 9.7-25.7 (yht.6krt)

16.30-17.00 Alkeisuimakoulu A

17.00-17.30 Alkeisuimakoulu B

17.30-18.00 Jatkouimakoulu

18.00-18.30 Alkeisuimakoulu A

18.30-19.00 Alkeisuimakoulu B

19.00-19.30 Kysynnän mukaan

Kevätkausi 2024

Maanantai

Caribia 15.1-13.5 (16krt)

09.30-10.00 SwimBabySwim uudet uimarit 3-12kk /tilaa

10.00-10.30 SwimBabySwim jatkoryhmä 1-2v /1paikkaa

10.30-11.00 SwimBabySwim jatkoryhmä 6-18kk /täynnä

11.00-11.30 SwimBabySwim uudet uimarit 3-12kk 11.3-13.5 (9krt) /täynnä

Tarmon talo, Raunistula 29.1-29.4 (12krt)

09.45-10.25 GoKidsGo 1,5-4v /tilaa

10.30-11.10 GoBabyGo 3-12kk /täynnä

Caribia 15.1-13.5 (16krt)

16.30-17.00 SwimBabySwim jatkoryhmä 8-24kk /täynnä

17.00-17.30 SwimBabySwim uudet uimarit 3-12kk /täynnä

17.30-18.00 Sisarusuinti 3kk-4v /täynnä

18.00-18.30 Vesipeuhu 2-4v /täynnä

Karjala talo, Kähäri 29.1-29.4 (12krt)

16.25-17.05 Taaperomuskari 1-3v /täynnä

17.10-17.50 Perhemuskari 1-5v /täynnä

KVPS Katariinakoti, Katariinanlaakso 8.1-20.5 (18krt)

16.15-16.45 Startti-uimakoulu /2paikkaa

16.45-17.25 Alkeisuimakoulu B /täynnä

17.30-18.10 Jatkouimakoulu /täynnä

18.15-18.55 Jatkouimakoulu /täynnä

19.00-19.40 Tekniikkauimakoulu /täynnä

Palvelutalo Esikko, Vähäheikkilä 29.1-6.5 (13krt)

16.30-17.00 Uidaan yhdessä-uimakoulu 4-9v /2paikkaa

17.00-17.30 Uidaan yhdessä-uimakoulu 4-9v /täynnä

17.30-18.00 Uidaan yhdessä-uimakoulu 4-9v /täynnä

18.00-18.30 Alkeisuimakoulu B /täynnä

18.30-19.00 Startti-uimakoulu /tilaa

19.00-19.30 Alkeisuimakoulu A /2paikkaa

Tiistai

Caribia 16.1-14.5 (16krt)

09.30-10.00 SwimBabySwim jatkoryhmä 8-24kk /täynnä

10.00-10.30 SwimBabySwim uudet uimarit 3-12kk /täynnä

KVPS Katariinakoti, Katariinanlaakso 9.1-21.5 (18krt)

16.30-17.00 SwimBabySwim jatkoryhmä 1-2v /täynnä

17.00-17.30 Vesipeuhu 2-3v /täynnä

17.30-18.00 Vesipeuhu 3-5v /täynnä

18.00-18.30 Sisarusuinti 3kk-5v /täynnä

18.30-19.00 Vesipeuhu 3-5v /täynnä

19.00-19.30 Uidaan yhdessä-uimakoulu 4-9v /1paikka

Palvelutalo Esikko, Vähäheikkilä 30.1-30.4 (13krt)

16.30-17.00 Uidaan yhdessä-uimakoulu 4-9v /2paikkaa

17.00-17.30 Uidaan yhdessä-uimakoulu 4-9v /täynnä

17.30-18.00 Startti-uimakoulu /2paikkaa

18.00-18.30 Alkeisuimakoulu A /täynnä

18.30-19.00 Alkeisuimakoulu B /täynnä

Rieskalähteen koulu 30.1-23.4 (12krt)

16.45-17.25 TanssiMuskari 2-4v /täynnä

17.30-18.10 TanssiMuskari 2-4v /täynnä

Keskiviikko

Palvelutalo Esikko, Vähäheikkilä 17.1-8.5

8.30-11.00 ESKARI-uimakoulut 5krt / ryhmä (varaukset sähköpostitse)

Caribia 17.1-15.5 (16krt)

11.30-12.00 SwimBabySwim jatkoryhmä 10-24kk /tilaa

12.00-12.30 SwimBabySwim uudet uimarit 3-12kk /1paikka

12.30-13.00 SwimBabySwim uudet uimarit 3.4-15.5 (7krt) /täynnä

Tarmon Talo, Raunistula 31.1-8.5 (12krt)

15.45-16.25 GoBabyGo 3-12kk /tilaa

16.30-17.10 GoKidsGo 1,5-3v /täynnä

17.15-17.55 GoKidsGo 3-5v /täynnä

18.00-18.40 GoKidsGo 1,5-5v /täynnä

Teräsrautelan koulu 31.1-8.5 (12krt)

16.15-16.55 Naperopalloilu 2-4v /täynnä

17.00-17.40 Satubaletti 3-5v /täynnä

17.45-18.25 Satubaletti 3-5v /tilaa

KVPS Katariinakoti, Katariinanlaakso 10.1-22.5 (18krt)

16.15-16.45 TurtleSwim 3-6v /2paikkaa

16.45-17.25 Alkeisuimakoulu A /täynnä

17.30-18.10 Alkeisuimakoulu B /täynnä

18.15-18.55 Tekniikkauimakoulu /täynnä

19.00-19.40 Jatkouimakoulu /2paikkaa

Torstai

Caribia 18.1-16.5 (16krt)

09.30-10.00 SwimBabySwim jatkoryhmä 8-18kk /täynnä

10.00-10.30 Vesipeuhu 1,5-4v /1paikka

10.30-11.00 SwimBabySwim uudet uimarit 3-12kk /täynnä

11.00-11.30 SwimBabySwim jatkoryhmä 5-13kk /täynnä

11.30-12.00 SwimBabySwim uudet uimarit, 4.4-16.5 (7krt) /täynnä

KVPS Katariinakoti, Katariinanlaakso 11.1-23.5 (18krt)

16.15-16.45 SwimBabySwim jatkoryhmä 8-24kk /2paikkaa

16.45-17.15 Vesipeuhu 1,5-3v /täynnä

17.15-17.45 Sisarusuinti 3kk-5v /täynnä

17.45-18.15 SwimBabySwim uudet uimarit 3-12kk /täynnä

18.15-18.45 Uidaan yhdessä -uimakoulu 4-9v /täynnä

18.50-19.30 Alkeisuimakoulu A /täynnä

Kähärin koulu 1.2-2.5 (12krt)

16.30-17.00 Disney-dance 3-5v /täynnä

17.00-17.40 Prinsessajumppa 4-7v /täynnä

17.45-18.25 Supersankarit 4-7v /täynnä

18.30-19.00 Disney-dance 4-7v /täynnä

Pääskyvuoren koulu, yläsali 1.2-29.2 (4krt)

16.30-17.10 Vauvasirkus 5-18kk (ei kävelevät) /2paikkaa

17.15-17.55 Taaperosirkus 1,5-3v /täynnä

Pääskyvuoren koulu, yläsali 7.3-4.4 (4krt)

16.30-17.10 Taaperosirkus 1,5-3v (kävelevät) /tilaa

17.15-17.55 Perhesirkus 6kk-4v /1paikka

Pääskyvuoren koulu, yläsali 11.4-2.5 (4krt)

16.30-17.10 Vauvasirkus 5-18kk (ei kävelevät) /täynnä

17.15-17.55 Taaperosirkus 1,5-3v /täynnä

Perjantai

Beat tanssistudio, Kuninkoja Raisio 2.2-3.5 (12krt)

10.00-10.40 GoKidsGo 1,5-4v /tilaa

10.45-11.25 GoBabyGo 3-12kk /tilaa

Caribia 19.1-17.5 (16krt)

14.00-14.30 SwimBabySwim uudet uimarit 3-12kk /täynnä

14.30-15.00 Vesipeuhu 1-3v /1paikka

15.00-15.30 Sisarusuinti 6kk-5v /täynnä

15.30-16.00 Vesipeuhu 3-5v /täynnä

KVPS Katariinakoti, Katariinanlaakso 12.1-24.5 (18krt)

16.15-16.45 Vesipeuhu 1-5v /tilaa

16.45-17.15 Vesipeuhu 2-4v /täynnä

17.15-17.45 SwimBabySwim jatkoryhmä 8-24kk /täynnä

17.45-18.15 Sisarusuinti 3kk-4v /täynnä

18.15-18.45 Uidaan yhdessä -uimakoulu 4-9v /täynnä

18.50-19.30 Alkeisuimakoulu B /1paikka

Palvelutalo Esikko, Vähäheikkilä 2.2-10.5 (13krt)

16.30-17.00 Alkeisuimakoulu A (myös kouluikäiset) /2paikkaa

17.00-17.30 Alkeisuimakoulu A /täynnä

17.30-18.00 Vesipeuhu 3-5v /2paikkaa

18.00-18.30 Vesipeuhu 3-5v /tilaa

18.30-19.00 Uidaan yhdessä-uimakoulu 4-9v /täynnä

Kähärin koulu 2.2-3.5 (12krt)

16.45-17.25 Aikuinen-lapsi Breikki 3-6v /2paikkaa

17.30-18.10 Aikuinen-lapsi Breikki 3-6v /täynnä

18.15-18.55 NinjaKids 4-8v /1.3-3.5 (9krt) /2paikkaa

Lauantai

KVPS Katariinakoti, Katariinanlaakso 27.1-23.3 (8krt)

9.15-9.45 Vesipeuhu 2-4v /täynnä

9.45-10.15 Vesipeuhu 1-3v /täynnä

10.15-10.45 SwimBabySwim jatkoryhmä 8-24kk /täynnä

10.45-11.15 Sisarusuinti 3kk-4v /täynnä

11.15-11.45 SwimBabySwim uudet uimarit 3-12kk /täynnä

11.45-12.15 Vesipeuhu 3-5v /täynnä

KVPS Katariinakoti, Katariinanlaakso 6.4-25.5 (8krt)

9.15-9.45 Vesipeuhu 2-4v /täynnä

9.45-10.15 SwimBabySwim uudet uimarit 3-12kk /täynnä

10.15-10.45 SwimBabySwim jatkoryhmä 10-24kk /täynnä

10.45-11.15 Sisarusuinti 3kk-4v /täynnä

11.15-11.45 SwimBabySwim jatkoryhmä 5-13kk /2paikka

11.45-12.15 Vesipeuhu 3-5v /täynnä

Sunnuntai

Pääskyvuoren koulu 4.2-24.3 (7krt)

16.45-17.25 Naperojumppa 1,5-3v /täynnä

17.30-18.10 Naperotanssi 2-4v /täynnä

Pääskyvuoren koulu, yläsali 7.4-19.5 (7krt)

16.45-17.25 Naperojumppa 1,5-3v /täynnä

17.30-18.10 Naperotanssi 2-4v /täynnä

18.15-18.55 Disney-dance 3-6v /3paikkaa

Liikutaan ilosta Oy

Hanna Kiuru

liikutaanilosta@outlook.com

p. 044-9883314