Siirry suoraan sisältöön

Aikataulut

Ilmoittautumiset syyskauden ryhmiin on nyt käynnissä!

Löydä harrastus koko perheelle tai lapselle, ryhmät jaoteltu seuraavin värein:

Perheliikunta

Ryhmät ilman aikuista

Vauva- ja perheuinnit

Uimakoulut (ilman aikuista)

Syyskausi 2024

Alustava aikataulu

Maanantai

Caribia 19.8-2.12 (15krt)

09.30-10.00 SwimBabySwim uudet uimarit

10.00-10.30 SwimBabySwim jatkoryhmä

10.30-11.00 Vesipeuhu 1,5-4v.

11.00-11.30 Kysynnän mukaan

Tarmon talo, Raunistula 26.8-18.11 (12krt) 

09.45-10.25 GoKidsGo 1,5-4v

10.30-11.10 GoBabyGo 3-12kk

Caribia 19.8-2.12 (15krt)

16.30-17.00 SwimBabySwim jatkoryhmä

17.00-17.30 Vesipeuhu 1,5-3v.

17.30-18.00 Sisarusuinti 3kk-4v

18.00-18.30 SwimBabySwim uudet uimarit

Karjala talo, Kähäri 26.8-18.11 (12krt)

15.45-16.25 Taaperomuskari 1-3v

16.30-17.10 Perhemuskari 1-5v

17.15-17.55 Tanssimuskari 2-4v.

Katariinakoti, Katariinanlaakso 12.8-9.12 (17krt) 

16.15-16.45 Startti-uimakoulu

16.45-17.25 Alkeisuimakoulu B

17.30-18.10 Jatkouimakoulu

18.15-18.55 Jatkouimakoulu

19.00-19.40 Tekniikkauimakoulu

Palvelutalo Esikko, Vähäheikkilä 26.8-25.11 (13krt)

16.30-17.00 Uidaan yhdessä-uimakoulu 4-9v

17.00-17.30 Uidaan yhdessä-uimakoulu 4-9v

17.30-18.00 Uidaan yhdessä-uimakoulu 4-9v

18.00-18.30 Alkeisuimakoulu A

18.30-19.00 Alkeisuimakoulu B

19.00-19.30 Kysynnän mukaan

Rieskalähteen koulu (12krt) 

16.45-17.25 Satubaletti 3-5v

17.30-18.10 Supersankarit 4-7v

18.15-18.55 Satubaletti 4-7v

Tiistai

Caribia 20.8-3.12 (15krt) 

09.30-10.00 SwimBabySwim jatkoryhmä

10.00-10.30 SwimBabySwim uudet uimarit

10.30-11.00 SwimBabySwim uudet uimarit /22.10-3.13 (7krt)

Katariinakoti, Katariinanlaakso 13.8-10.12 (17krt) 

16.30-17.00 Vesipeuhu 1-2v

17.00-17.30 Vesipeuhu 2-3v

17.30-18.00 Vesipeuhu 3-5v

18.00-18.30 Sisarusuinti 3kk-5v

18.30-19.00 Vesipeuhu 3-5v

19.00-19.30 Uidaan yhdessä-uimakoulu 4-9v

Palvelutalo Esikko, Vähäheikkilä 27.8-26.11 (13krt) 

16.30-17.00 Uidaan yhdessä-uimakoulu 4-9v

17.00-17.30 Uidaan yhdessä-uimakoulu 4-9v

17.30-18.00 Jatkouimakoulu

18.00-18.30 Alkeisuimakoulu A

18.30-19.00 Alkeisuimakoulu B

19.00-19.30 Kysynnän mukaan

Keskiviikko

Palvelutalo Esikko, Vähäheikkilä

8.30-11.00 ESKARI-uimakoulut 5krt /ryhmä (varaukset sähköpostitse)

Caribia 21.8-4.12 (15krt)

11.30-12.00 SwimBabySwim jatkoryhmä

12.00-12.30 SwimBabySwim uudet uimarit

12.30-13.00 SwimBabySwim uudet uimarit /23.10-4.12 (7krt)

Tarmon Talo, Raunistula 28.8-20.11 (12krt) 

15.45-16.25 GoBabyGo 3-12kk

16.30-17.10 GoKidsGo 1,5-3v

17.15-17.55 GoKidsGo 3-5v

18.00-18.40 GoKidsGo 1,5-5v

Teräsrautelan koulu 28.8-20.11 (12krt) 

16.45-17.15 Disney Dance 3-5v

17.15-17.45 Disney Dance 3-5v

17.45-18.25 Supersankarit 4-7v

Katariinakoti, Katariinanlaakso 14.8-11.12 (17krt)

16.15-16.45 TurtleSwim 3-6v

16.45-17.25 Alkeisuimakoulu A

17.30-18.10 Alkeisuimakoulu B

18.15-18.55 Tekniikkauimakoulu

19.00-19.40 Jatkouimakoulu

Caribia 21.8-4.12 (15krt)

17.00-17.30 SwimBabySwim uudet uimarit

17.30-18.00 Sisarusuinti 3kk-4v

18.00-18.30 SwimBabySwim jatkoryhmä

18.30-19.00 Vesipeuhu 2-4v

Torstai

Caribia 22.8-5.12 (15krt) 

09.30-10.00 SwimBabySwim jatkoryhmä

10.00-10.30 Vesipeuhu 1,5-4v

10.30-11.00 SwimBabySwim uudet uimarit

11.00-11.30 SwimBabySwim uudet uimarit /24.10-5.12 (7krt)

11.30-12.00 SwimBabySwim uudet uimarit /24.10-5.12 (7krt)

Katariinakoti, Katariinanlaakso 15.8-12.12 (17krt) 

16.15-16.45 SwimBabySwim jatkoryhmä

16.45-17.15 Vesipeuhu 1,5-3v

17.15-17.45 Sisarusuinti 3kk-5v

17.45-18.15 SwimBabySwim uudet uimarit

18.15-18.45 Uidaan yhdessä -uimakoulu 4-9v

18.50-19.30 Alkeisuimakoulu A

Kähärin koulu 29.8-21.11 (12krt)

16.30-17.00 Disney-dance 3-5v

17.00-17.40 Prinsessajumppa 4-7v

17.45-18.25 Supersankarit 4-7v

18.30-19.00 Disney-dance 4-7v

Pääskyvuoren koulu, yläsali  29.8-19.9 (4krt)

16.45-17.25 Vauvasirkus 4-18kk (ei kävelevät)

17.30-18.10 Taaperosirkus 1,5-3v

18.15-18.55 Perhesirkus 4kk-4v

Pääskyvuoren koulu, yläsali 26.9-24.10 (4krt)

16.45-17.25 Vauvasirkus 4-18kk (ei kävelevät)

17.30-18.10 Taaperosirkus 1,5-3v

18.15-18.55 Perhesirkus 4kk-4v

Pääskyvuoren koulu, yläsali 31.10-21.11 (4krt)

16.45-17.25 Vauvasirkus 4-18kk (ei kävelevät)

17.30-18.10 Taaperosirkus 1,5-3v

18.15-18.55 Perhesirkus 4kk-4v

Perjantai

Beat tanssistudio, Kuninkoja Raisio 30.8-22.11 (12krt) 

10.00-10.40 GoKidsGo 1,5-4v

10.45-11.25 GoBabyGo 3-12kk

Caribia 23.8-6.12 (15krt) 

14.00-14.30 SwimBabySwim uudet uimarit

14.30-15.00 Vesipeuhu 1-3v

15.00-15.30 Sisarusuinti 6kk-5v

15.30-16.00 Vesipeuhu 3-5v

Katariinakoti, Katariinanlaakso 16.8-13.12 (16krt) 

16.15-16.45 SwimBabySwim uudet uimarit

16.45-17.15 Vesipeuhu 2-4v

17.15-17.45 SwimBabySwim jatkoryhmä

17.45-18.15 Sisarusuinti 3kk-4v

18.15-18.45 Uidaan yhdessä -uimakoulu 4-9v

18.50-19.30 Alkeisuimakoulu B

Palvelutalo Esikko, Vähäheikkilä 30.8-29.11 (13krt)

16.30-17.00 Alkeisuimakoulu A

17.00-17.30 Alkeisuimakoulu B

17.30-18.00 Alkeisuimakoulu A

18.00-18.30 Uidaan yhdessä-uimakoulu 4-9v

18.30-19.00 Uidaan yhdessä-uimakoulu 4-9v

19.00-19.30 Kysynnän mukaan

Kähärin koulu 30.8-22.11 (12krt)

16.45-17.25 Aikuinen-lapsi Breikki 3-6v

17.30-18.10 Aikuinen-lapsi Breikki 3-6v

18.15-18.55 Skidi Breikki 5-9v

Lauantai

Katariinakoti, Katariinanlaakso 24.8-12.10 (8krt) 

9.15-9.45 SwimBabySwim uudet uimarit

9.45-10.15 Vesipeuhu 1-3v

10.15-10.45 SwimBabySwim jatkoryhmä

10.45-11.15 Vesipeuhu 1-3v

11.15-11.45 SwimBabySwim uudet uimarit

11.45-12.15 Vesipeuhu 3-5v

Katariinakoti, Katariinanlaakso 26.10-14.12 (8krt)

9.15-9.45 SwimBabySwim jatkoryhmä

9.45-10.15 Vesipeuhu 1-3v

10.15-10.45 SwimBabySwim uudet uimarit

10.45-11.15 Sisarusuinti 3kk-4v

11.15-11.45 SwimBabySwim jatkoryhmä

11.45-12.15 Vesipeuhu 3-5v

Sunnuntai

Pääskyvuoren koulu 1.9-13.10 (7krt) 

16.45-17.25 Naperojumppa 1,5-3v

17.30-18.10 Naperotanssi 2-4v

18.15-18.55 Naperopalloilu 3-6v

Pääskyvuoren koulu, yläsali 27.10-8.12 (7krt)

16.45-17.25 Aikuinen-vauvatanssi 4-18kk

17.30-18.10 Naperotanssi 2-4v

18.15-18.55 Naperopalloilu 3-6v

Kesäkausi 2024

Kesäkuussa alkavat ryhmät

CARIBIA KESKIVIIKKO 5.6-10.7 (6krt)

16.30-17.00 SwimBabySwim uudet uimarit 3-12kk /Täynnä

17.00-17.30 SwimBabySwim jatkoryhmä 5-16kk /Täynnä

17.30-18.00 Vesipeuhu 1,5-3v /Täynnä

18.00-18.30 Sisarusuinti 3kk-6v /Täynnä

CARIBIA TORSTAI 6.6-11.7 (6krt)

09.30-10.00 SwimBabySwim jatkoryhmä 5-16kk /Täynnä

10.00-10.30 Vesipeuhu 1,5-3v /Tilaa

10.30-11.00 SwimBabySwim uudet uimarit 3-12kk /Täynnä 

CARIBIA TIISTAI 25.6-30.7 (6krt)

17.00-17.30 SwimBabySwim jatkoryhmä 5-16kk /Täynnä

17.30-18.00 Vesipeuhu 3-5v /Täynnä

18.00-18.30 Sisarusuinti 3kk-5v /1paikkaa

18.30-19.00 SwimBabySwim uudet uimarit 3-12kk /Täynnä

CARIBIA TORSTAI 27.6-1.8 (6krt)

17.00-17.30 Vesipeuhu 1,5-3v /Täynnä

17.30-18.00 SwimBabySwim uudet uimarit 3-12kk /Täynnä

18.00-18.30 SwimBabySwim uudet uimarit 3-12kk /2paikkaa

18.30-19.00 Vesipeuhu 3-6v /Täynnä

Heinäkuussa alkavat ryhmät

TARMON TALO TORSTAI 4.7-25.7 (4krt)

16.00-16.40 Aikuinen-vauvatanssi 4-18kk /1paikka

16.45-17.25 Naperotanssi 2-5v /3paikkaa

17.30-18.10 Naperojumppa 1,5-3v /3paikkaa

KUUVUORENKENTTÄ 2krt/vko MA+TO 8.7-18.7 (4krt)

09.45-10.25 Liikunta- ja pallokoulu /Täynnä

10.30-11.10 Liikunta- ja pallokoulu /3paikkaa

ESIKKO 2krt/vko MA+KE 8.7-24.7 (yht.6krt)

16.30-17.00 Uidaan yhdessä -uimakoulu 4-9v /Täynnä

17.00-17.30 Uidaan yhdessä -uimakoulu 4-9v /3paikkaa

17.30-18.00 Uidaan yhdessä -uimakoulu 4-9v /3paikkaa

ESIKKO 2krt/vko TI+TO 9.7-25.7 (yht.6krt)

16.30-17.00 Alkeisuimakoulu A /3paikkaa

17.00-17.30 Alkeisuimakoulu B /Täynnä

17.30-18.00 Alkeisuimakoulu A /Täynnä

Liikutaan ilosta Oy

Hanna Kiuru

liikutaanilosta@outlook.com

p. 044-9883314